Voľný čas a oddych v okolí Pribyliny

Pribylina - múzeum liptovskej dědiny

V múzeu liptovskej dediny (cca. 5km od ubytovania) nájdete zrekonštruované príbytky a obydlia našich predkov, spoločne s kostolom a sídlom zemepána. V príbytkoch sa nachádzajú predmety, ktoré slúžili každodennému životu - ako pri práci, tak pri oddychu. Taktiež sa tu nachádzajú dielne starých majstrov - kováča, staviteľa a robotníka.

Múzeum Liptovskej dediny v Pribyline

Rafting

V prípade záujmu o trochu adrenalínu je možné absolvovať splav, resp. rafting na rieke Belá. Neďaleko od chaty sa nachádza tzv. Kokavský most, čo je známe miesto, odkiaľ je možné absolvovať splav v dĺžke niekoľko kilometrov - takmer až do Liptovského Hrádku. Ideálne podmienky sú na jar, kedy je v rieke najviac vody. Ani v iných ročných obdobiach však nebudete sklamaní, keďže vody je na splav takmer vždy dosť.

Rafting vo Vysokých Tatrách

Cykloturistika

Pre obdivovateľov bicyklov a jazdy na ňom je k dispozícii veľa možností a cyklotrás. V okolí sú k dispozícii ako normálne cesty, po ktorých sa dostanete napríklad na Štrbské Pleso a do ostatných tatranských obcí, tak aj lesné chodníky a cyklotrasy, vedúce do širokého okolia v dĺžke niekoľko desiatok kilometrov.

Cykloturistika vo Vysokých Tatrách

Turistika a prechádzky v okolí

Ak máte záujem aj o turistiku, určite v Tatrách nájdete ideálne podmienky. Za všetky môžeme menovať napríklad Kriváň, Rysy, Bystrá. Ďalej plesá, ako napríklad Zelené pleso, Štrbské, Skalnaté pleso a iné. Tatry ponúkajú široký výber turistických trás rôznych obtiažností pre rôzne vekové kategórie - od detí až po skusených horalov. Pri výbere vám samozrejme môžeme pomôcť a poradiť, pretože sami sme aktívni turisti.

Turistika vo Vysokých Tatrách

Lyžovanie

Medzi najznámejšie lyžiarske strediská, ktoré sa nachádzajú v blízkosti ubytovania, patria nasledujúce:

Okrem toho sa v blízkosti nachádza lyžiarske stredisko Jasná pre tých najnáročnejších lyžiarov.

Lyžovanie vo Vysokých Tatrách

Permon - wellness a bazény

V blízkosti našej chaty sa tiež nachádza známy hotel Permon, kde môžete nájsť sauny (s rôznou teplotou), wellness a bazény. Permon je ideálnym miestom pre odpočinok nielen vás, ale aj vašich detí. Taktiež sú tu ponúkané služby, ako sú masáže, manikúra a pedikúra, ktoré vás nabijú novou energiou a pomôžu ako vášmu zdraviu, tak vášmu vonkajšku.

Hotel Permon - oddych, relax, wellness

Bešeňová - Termal park

Bešeňová ponúka oddych a zábavu pre všetkých - od najmenších detí až po tie najstaršie. Bešeňová ponúka liečivú geotermálnu vodu s teplotou 60 stupňov, ktorá sa využíva v 8 vonkajších a 8 vnútorných bazénoch. Okrem toho sú k dispozícii aj tri tobogány pre dokonalú zábavu. K oddychu taktiež poslúži wellness, kde je k dispozícii niekoľko druhov masáží a sáun s niekoľkými druhmi inhalácie. Nechýbajú tiež rôzne špeciality, ako sú napríklad bankovanie, lávové kamene a fitness, ktoré vám dopomôžu k fyzickej i psychickej pohode.

Bešeňová - Termal park

Aquapark Tatralandia

Aquapark Tatralandia je zábavný park, nacházající sa neďaleko mesta Liptovský Mikuláš. Rozdelený je na niekoľko častí - na zábavnú a ubytovaciu časť. K zábavnej časti patria bazény s tobogánmi, Tropical Paradise a wellness. V ubytovacej časti sa nachádzajú kapacity pre ubytovanie hostí. Najväčšiu časť zaberajú bazeny s termálnou vodou s rôznou teplotou, pričom časť z nich je krytá a zvyšok sú vonkajšie. Väčšina z nich je prepojená s tobogánmi rôznej náročnosti, v ktorých sa môžete zviesť ako jednotlivo, tak vo dvojici. Wellness ponúka rôzne masáže, kúpele a zábaly, ktoré pomôžu vášmu telu dostať sa do pohody. Okrem toho sú k dispozícii aj rôzne špeciálne procedúry, ako napríklad čokoládová masáž aj celkové omladenie pokožky.

Aquapark Tatralandia